U-300 U-400 Kompresörleri Saha İmalatı ve Montaj İşleri

PROJELENDİRME

U-300 U-400 Kompresörleri Saha İmalatı ve Montaj İşleri

YER: ALİAĞA / İZMİR
MÜŞTERİ: TÜPRAŞ
ANA YÜKLENİCİ: ORDİNAT
ALT YÜKLENİCİ: ARTENMEK
SÖZLEŞME TARİHİ: 22.09.2016
BİTİŞ TARİHİ: 15.09.2017

İŞİN KAPSAMI

Enerji Verimliliği Maksimizasyon Projesi kapsamında U-300 ve U-400 ünitelerine hizmet eden ve verimleri nispeten düşük olan C-301, C-302, C-401 kompresörleri verimleri yüksek yeni pistonlu tip kompresörler ile değiştirilmesi inşaat, mekanik, enstruman ve elektrik işlerini kapsar.

İNŞAAT İŞLERİ:

Mevcut shelter yanındaki  eski board binasının ve temellerinin yıkılması,O bölgedeki tüm temel ve eski altyapı manholleri ile aralarındaki hatların demontajı işleri ve bu işler yapılırken mevcut sisteme bağlantılarının uygun yöntemlerle körlenmesi 3 adet yeni kompresörün ve yardımcı ekipmanların temel ve tüm altyapı işleri, kompresörlerin içine konulacağı compressor shelter temelleri yapılmıştır

Yeni kompresör shelter’ına gelecek olan tüm borulama için yapılacak olan yeni ve mevcut rack çevresi inşaat işlerinin yapılmıştır.

Bu bölgede teşkil edilecek tüm yeni OWS,CD  altyapı sistemleri kapsamındaki manholler, floor drainler, catch basin ve aralarındaki tüm pipe bağlantıları yapılmıştır.

Ana sisteme bağlantı için yapılacak tüm ana ve tali kablo kanalları ile conduit montajları Muhtelif ekipman temelleri işleri yapılmıştır.

MEKANİK İŞLER:

303 A/B ve C-402 kompresörleri, bu kompresörlere ait 2 adet K/O drum montajı ile 2 adet Drip Leg Drum montajı işlerini yapılmıştır.

C303 A/B ve C-402 Kompresör binası içi ile kompresör binası, ünite tie-in noktaları arası boru imalat ve montaj işleri yapılmıştır.

ENSTRÜMAN İŞLERİ:

Enstrüman montaj işlerini ve ayrıca bu enstrümanlara ait hook-up montaj işleri, kablolama, enstrüman/bağlantı kutusu/board-panel bağlantı işleri ile montajı yapılan enstrümanların devreye alma ve fonksiyon testlerini ve tüm bu sistemler için gerekli enstrümantasyon altyapısına ait konduit, tava, kanal ve kablolama işlerinin yapılması, test edilmesi, kalibrasyonlarının yapılması ve devreye alınması işlerini kapsar.

ELEKTRİK İŞLERİ:

Mekanik ekipmanların enerji bağlantıları, çelik yapılar ile yeni yapılacak tüm platformların aydınlatma, topraklama ve yıldırımdan korunma tesisatı yapılmıştır.. Elektrik altyapısına ait konduit, tava, kanal ve kablolama işlerinin yapılması, test edilmesi, kalibrasyonlarının yapılması ve devreye alınması işlerini kapsar.